WwW.Extra-Ks.de.TL
Ky Web ėshtė Enkas pėr POEZI - JE LAR
 

Home
SERIALI~J.e hidhur
Poezi vajtuese
Poezi dashurie
Mos e kerkoni
Për ty.........
Vetvrasja
Degjo kete
Te ndjej.......
Sipas nenit 47
Vdekja.......
Komplet per mu
Kur jam pranë teje
Mall..........
Jetta........
Një leter....
E çmendur
Lamtumire
Ishim Pak te Ri
Dashuri e hidhur
Dashuria e humbur
Dua...........
Edhe 1000 vjet
Edhe ne vdeksha
TI DHE VETEM TI
E REND ESHTE VETMIA
SHKO SA ME LARG
DUKE TE PRIT TY
KERKOJ
ME NUK DO TE DERDH LOT
MOS MA SHKATRRO JETEN
TI!!!!
Dashuria jonë
Per ty Zemer
Përse.
NJE TREGIM
KARVANI I DASMES
JE LAR
VETMIA
Dashuria
OUR TIME WILL COME PER TY
LOT MALLI
Degjoj.
PERJETESISHT....
Ka zili
Puthjet.
~=Poezia PER TY=~
Anila Mimani
===========
FOTO DASHURIE
Foto për MsN
Forumi
Chat
Poezi nga derguesit.
Poezi-te-shkurta
Poezi qesharak
Xhelozia

Mua vetëm nuk më rihet
E ti larg,larg shpirtit tim
Për tyvuaj, në pambarim
Jam njeri si gjithë bota
kam një shpirtë kam një lotë
kam dëshir me të taku
Se larg teje jam qëllu
Se në ty vajz jam dashuru
Je larg,je larg
larg shpirtit tim
Për ty do të vuaj
Deri në pambarim
DËSHIRA
E kam një dëshirë
Oh sa është e thjeshtë
Me ti puthë buzët
Tjeter s'kisha deshtë
Sa e ëmbël është jeta
Sa e ëmbël është rinija
Por më e ëmbla
Qenka dashurija Poezi
poezi Të desha shum
dhe veq per ty mendova
por ti me braktise
e une ste shikova
Dhe keshtu u trishtova
e desha ta vras veten
por me von e kuptova
se fort e dua jeten,
Kur nata binte
une per ty endrroja
kur dita linte
une ty te kujtoja

Dhe qortova une veten
perse te deshta ty???
në mendje me mbete
floket dhe syt e tu te zi
Me ty isha i lumtur
sepse te dashuroja
zotit i jamlutur
me ty te jetoja
Un perseri te DUA
zemra ime ta ka falur
dhimbjen qe me shkaktove LOTI
I ra zemres e biroj
I ra gurit e shkatrroj,
ra lules e vyshku hekurit e ndryshku...

Të veshtira jan ditët,
kur syri te loton,
kur zemra nuk e gjen♪7
atë qe shum e DON???
Dy zemra lindin
Dy zemra qeshin
Dy zemra qajn
Dy zemra VDESIN??/
Nuk me duhet kjo jet
Nuk me duhet kjo rini
kur ste kam afer meje
gjithmon do te vuaj per ty
Zemra zemres po e thret,
hajde hajde mos rri vet,
le te gezohen zemra tona
se krejt bota esht e jona??
Mos i beso askujt,
e mos e urrej veten,
por me beso mua,
qe per ty e jap jeten,
edhe pse je larg,
asxhe sme pengon
largesija na ndan,
DASHURIA na bashkon??
Nëse je e vetmuar,
nese je ne mendime
pyete zemren tende
A e don zemren time?
E kam nje deshir,
esht shum e thjesht,
te isha afer teje
tjeter skisha desht???

Deri me tani 79232 visitors (251541 hits) Vizitor
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=