WwW.Extra-Ks.de.TL
Ky Web ėshtė Enkas pėr POEZI - KARVANI I DASMES
 

Home
SERIALI~J.e hidhur
Poezi vajtuese
Poezi dashurie
Mos e kerkoni
Për ty.........
Vetvrasja
Degjo kete
Te ndjej.......
Sipas nenit 47
Vdekja.......
Komplet per mu
Kur jam pranë teje
Mall..........
Jetta........
Një leter....
E çmendur
Lamtumire
Ishim Pak te Ri
Dashuri e hidhur
Dashuria e humbur
Dua...........
Edhe 1000 vjet
Edhe ne vdeksha
TI DHE VETEM TI
E REND ESHTE VETMIA
SHKO SA ME LARG
DUKE TE PRIT TY
KERKOJ
ME NUK DO TE DERDH LOT
MOS MA SHKATRRO JETEN
TI!!!!
Dashuria jonë
Per ty Zemer
Përse.
NJE TREGIM
KARVANI I DASMES
JE LAR
VETMIA
Dashuria
OUR TIME WILL COME PER TY
LOT MALLI
Degjoj.
PERJETESISHT....
Ka zili
Puthjet.
~=Poezia PER TY=~
Anila Mimani
===========
FOTO DASHURIE
Foto për MsN
Forumi
Chat
Poezi nga derguesit.
Poezi-te-shkurta
Poezi qesharak
Xhelozia

-Nje karvan veturash
prane meje kaloi
vetura e fundit
te kembet me ndalo
u mundova te shoh
se qka ka ne brendesi
por nda dritaret e errta
smunda te shoh njer
pa prit e pa kujtuar
u hap dritarja e saj
aty e dashura ime
qante me lot e vaj
e kishin bere nuse
po e dergonin te nje tjeter
per te me bere qe te qaj
per dashurine e vjeter
kunder deshires se saj
ate e kishin martuar
por se kuptova arsyen
pse mua mos me me tregu
me veshtire se kurr ne jete
ne ate qast u ndjeva besoni
ate qe me se shumti e deshta
ne tjeter vend ta martoni
lot nga syte e mi
vuajtjet thelle ne zemer
njehere ne jete pata
besim ne nje femer
tash besa qe kisha
perjete perfundoi
enderra qe e pashe kaher
per nje qast mbaro
kurr nuk e mendova
nje ndarje me lot
qe tjetri ne vendin tim
ty te behet zot
nuk kam me funqi
une per me jetuar
kur te dashuren time
jan duke e martua
e martojne per djalin
qe ajo se do
te lutem e dashur
mua me harro
harro se te deshta
une njehere ne jete
jo per avantura
por me te vertete
e tash u tradheova
nga familja jote
ma kane nxire jeten
per shum e shum mote
te them udha e mbare
beso smundem te them
te largoj nga zemra
smundem te mos kem
te mendoj ne perqafim te tjetrit
sdua as me menduar
sepse zemren time
me shum kam me e lenduar
Karvani i Dasmes
rrugen e vazhdoi
e dashura ime
me lot ne sy shkoi
prinderit e saj
kane bere nje mekate
me lane mua ne vetmi
si nje njeri sakate
e martuan ate qe deshta
per nje njeri tjeter
mbeti dashuria jone
veq e shkruar ne leter


smunda tu bej balle
loteve te mi
smunda ta harroj per nje qast
kete dashuri

mbeta qe te vuaj
per jete e per mot
me dhimbje ne zemer
e ne sy me lot

mbeta te mallkoj kohen
kur te pata takuar
mbeta te mallkoj ata
qe me tjeter te martuan

te martuan pa te pyetur
dhe nuk kishin fare meshire
me detyruan qe me zemer
te them e dashur LAMTUMIRE....

Mendova se per ty une
jam i vetmi djale
u ndame pa pritur fare
dhe pa asnje fjale

Per heren e fundit
ta le nje amanet
nese me sheh enderr
ne emer me therret

nese te linde nje djale
leja emrin tim
per dashurine tone
ruaje si nje kujtim

por mos i trego
askujt per ne
as per kohen tende
kur ke qene e re
mos i thuaj askujt
se e ke dashur nje djale
e prinderit e tu
juve ju kane ndare

mos i trego askujt
se te kam dashuruar
se edhe ne varr
ke me me lenduar

une smund te harroj
por ti te lutem me harro
jeto jeten qe ta imponuan
me ate qe nuk e do Poezi
me mungon shpresa
me mungon shoqeria
me mungon nje zemer
ajo eshte dashuria

tash mbeta pa shprese
vetem te ti ndihm pres
te lutem me ndihmo zot
e mos me ler te vdes

zemra ime po vuan
suri im po loton
e qaj une dashurine
qe zemra e kujton.

Deri me tani 79232 visitors (251496 hits) Vizitor
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=