WwW.Extra-Ks.de.TL
Ky Web ėshtė Enkas pėr POEZI - Komplet per mu
 

Home
SERIALI~J.e hidhur
Poezi vajtuese
Poezi dashurie
Mos e kerkoni
Për ty.........
Vetvrasja
Degjo kete
Te ndjej.......
Sipas nenit 47
Vdekja.......
Komplet per mu
Kur jam pranë teje
Mall..........
Jetta........
Një leter....
E çmendur
Lamtumire
Ishim Pak te Ri
Dashuri e hidhur
Dashuria e humbur
Dua...........
Edhe 1000 vjet
Edhe ne vdeksha
TI DHE VETEM TI
E REND ESHTE VETMIA
SHKO SA ME LARG
DUKE TE PRIT TY
KERKOJ
ME NUK DO TE DERDH LOT
MOS MA SHKATRRO JETEN
TI!!!!
Dashuria jonë
Per ty Zemer
Përse.
NJE TREGIM
KARVANI I DASMES
JE LAR
VETMIA
Dashuria
OUR TIME WILL COME PER TY
LOT MALLI
Degjoj.
PERJETESISHT....
Ka zili
Puthjet.
~=Poezia PER TY=~
Anila Mimani
===========
FOTO DASHURIE
Foto për MsN
Forumi
Chat
Poezi nga derguesit.
Poezi-te-shkurta
Poezi qesharak
Xhelozia

Komplet per mu

Pse po me qan shpirti
pse po vuaj me zemer
pse ende pa te takuar
u dashurova ne emer.


I Lutem Diellit
Dy Lule mos ti thaj
I lutem perendis
Dy te rinje mos ti ndaj.


E kam nje lule
Por emrin nuk ja di
me duket se quhet
mos me harro ti.


Gjarpri i dashur
ka dhemb te shpesht
mos mendo i dashur
se jame e pabes.

A s`më thua?
Kush t`i puthi sytë mbrëmë dashuri?
kush u deh në përqafimin tënd?
kujt i fale buzëqeshjen që vret?
shikimin e mbushur ëmbëlsi kujt i`a dhe?

Cili udhëtar i dëgjoi pëshpëritjet tua,
qeshjen që ma ke të rrallë, dhëmbje, kujt?
cilat gjethe t`u bënë shtrat mbrëmë,
cilin lis ke bë mburojë...?

Buzët e cilës mbrëmë ke?
cila ndjeu frymen tënde të ngrohtë,
vallë aroma jote prej jasemine, kë e dehu e trazoi?

A s`më thua mbrëmë mos bëre ndonjë "mëkat"?

Deri me tani 79232 visitors (251546 hits) Vizitor
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=