WwW.Extra-Ks.de.TL
Ky Web ėshtė Enkas pėr POEZI - OUR TIME WILL COME PER TY
 

Home
SERIALI~J.e hidhur
Poezi vajtuese
Poezi dashurie
Mos e kerkoni
Për ty.........
Vetvrasja
Degjo kete
Te ndjej.......
Sipas nenit 47
Vdekja.......
Komplet per mu
Kur jam pranë teje
Mall..........
Jetta........
Një leter....
E çmendur
Lamtumire
Ishim Pak te Ri
Dashuri e hidhur
Dashuria e humbur
Dua...........
Edhe 1000 vjet
Edhe ne vdeksha
TI DHE VETEM TI
E REND ESHTE VETMIA
SHKO SA ME LARG
DUKE TE PRIT TY
KERKOJ
ME NUK DO TE DERDH LOT
MOS MA SHKATRRO JETEN
TI!!!!
Dashuria jonë
Per ty Zemer
Përse.
NJE TREGIM
KARVANI I DASMES
JE LAR
VETMIA
Dashuria
OUR TIME WILL COME PER TY
LOT MALLI
Degjoj.
PERJETESISHT....
Ka zili
Puthjet.
~=Poezia PER TY=~
Anila Mimani
===========
FOTO DASHURIE
Foto për MsN
Forumi
Chat
Poezi nga derguesit.
Poezi-te-shkurta
Poezi qesharak
Xhelozia

Nje zemer e lodhur e plasur sonte

sonte do kisha deshire te isha me ty
me shume se cdo here tjeter
te te puthja shume te te them
te dua shume e gjith jeten

si nje yll qe po digjet zjarr
as nje galaxy miliona vjet drite larg
nuk eshte e mjaftueshme se sa une per ty ndjej MALL .

ditet iken te ti perseri po vij
u lodha nga ky kurbet i mallkuar
eshte koha te te perkushtohem ty zemer
vetem ty dhe te jetoj gjithmone per ME TY

me vodhe

me vodhe diten me ikjen tende
netet qe me mbeten mu bene si varr
me drythen shpirtin mu ne ferr
e qe prej ferrit mbiu nje MALLti je ajo qe kam enderruar shume
ti je ajo qe me ke lene me qindra net pa gjume
ti je ajo qe me ben te ndjehem krenare
je ajo qe me ben te ndjej shume MALL


do kisha shume deshira
por ja qe nuk kam mundesi
gjith ato qe mund te te bej
eshte te te puth shume ne fotogtafi
jemi ne boten e mundimshme ne BOTEN E VERTETEsonte do kisha shume gjera per te te thene
shume gjera me kuptim
por mbi te gjitha doja te te thoja
GEZUAR DITELINDJEN SHPIRTI IM .kete mbrembje me shi
pres te vish ti
kam frike se do haroj
kam frike nga ikja jote
se e di se me shume do te te dashuroj
une shume po vuaj,
se te kam larg zemres time
por te kam ne mendime.
S'ka sekonde qe s'te kujtoj
se shume une te dashuroj
dhe sa kohe do
qe te jemi bashke,
qe te te kem prane
ne cdo cast???


ankth dhe mos besim

kur une te them te dua shume
ti me thua se sa me don
te them pafundesisht e perjetesisht
por tek ti mosbesimi vazhdon

kur ti nuk e hap tel
miliona gjera me shkojne ne mendje
ti me thua zemer isha ne dhomen tjeter
kurse une te te kuptoj nuk jam ne gjendje

nganjehere zihemi shume
per gjera qe nuk i dime dhe nuk i kuptojme
nuk jemi mesuar te jemi larg
pa njeri tjetrin nuk mund te jetojme

shpirt mos u merzit
se je mregullia ime e kesaj bote
une jam shume larg por te premtoj
se gjithmone do te jeme prona jote


Eja i dashur
eja sa me shpejt
se pa ty kjo jete
per mua ska shprese...
kjo dite e trishte , e bukur jave
kesaj stine te vertete pranvere
vetmuar mbeta mbushur plot mall
qe smunda ti shfaq njehere

mu treten syte e rodhen lote
se zemren ligsht e ndjeva shume
pertej dritares prita me kot
te me shfaqesh ti duke ardhur tek UNE
gjith ato plage
tani jane kthyer ne poezi

edhe posi i lexove kurre ti vargjet e mija
une jam i lumtur,dhe nuk me behet vone
jam i dashurua dhe me mbyti lumturia
kjo ishte thjesht HISTORIJA JONE


te kam yll me shume drite
te kam engjell, je jeta ime
dhe te dua sa syte .

tek ty gjej parajsen
tek ty gjej qetesine
tek ty eshte gjith bota
tek ty gjej dashurine

ti i meriton te gjitha
pa ty bota ime nuk ka kuptim
ti me bere te qesh serisht
te dua shume e dashur , te dua shpirt i im .

me ty dua te jetoj
ne kete bote e e boten tjeter
me ty drita e jetes ime
per ty c`do kohe une e jap jeten

me ka marre malli
Me ka marre malli shume me ka marre hey ti z`gjohu mos qaj perdite
harroj te gjitha te pasmen mos e kujton
mos qendro si i lodhur hapi syte
se cfare do qe te nodhi kjo jete vazhdon

mos u zvarrit neper barin helmues
mos e merr veten tende ne qafe
behu i sinqerte jo me mashrues
por ngri koken larte se nuk je i paafte

kujdes per heren tjeter
meso se si prej kesaj situate me dale
beje kete shpirt te lumtur
beju i pamposhtur DASHURO DHE FALE

e di se ke marre shume plage
arsyjen kurr se ke kuptuar
po tani eshte e kaluara
dhe beteja nga ty eshte fituar

jeta ka shume shira
ka dhe shume stuhi
ke voajur mjaft
eshte koha per te pasur lumturi

hey me majft te lutem
ke pas dite te dhimshme dhe dite me zjarr
harroje ate te mallkuaren
ne dhomen time nuk mbaj me kalendar
dhe nje qe e pata e bera cop e cike
kush i beri muajt me nga 30 DITE


Tani jam shume larg
kur djelli nuk ka shkelqim,
pse i humba gjithcka
humba gjen me te shtrejte humba DASHURINE .

tash mbeta pa shprese
vetem te ti ndihm pres
te lutem me ndihmo zot
e mos me ler te vdes

zemra ime po vuan
suri im po loton
e qaj une dashurine
qe zemra e kujton

ME DJEGI DASHURIA
ME SHUME SE GJEG ZJARRI
MOS QAJ KUR TE VDES
AS MOS ME EJA TE VARRI

PARA SE TE NDAHEMI
ME DUHET NJE GOTE
KUR TA KUJTOJ NDARJEN '
TA MBUSHI ME LOT

NUK KAM ME FUQI
TRADHTI TE DUROJ
NUK KAM ME ZEMER
TJETER TE DASHUROJ

BESOJ KESAJ ZEMRE
TE PASTER SI LOTI
SE DASHURINE TIME
PER TY E KA FALE ZOTI

TI JE LARG E UNE PO PRES
PSE TE JETOJ ME MIRE TE VDES
NESE TI SJE NE SHPIRTIN TIM
ZEMRA IME S'KA SHERIM

MUAJ E VITE PO KALOJNE
SI RRITET BARI NE LIVADHE
ASHTU DHIMBJA IME PER TY
PO ME BEHET ME E MADHE

DUA QE NJE QAST
TE ME KUJTOSH MUA
TE KUJTOSH DHE DITEN
KUR TE THASH TE DUA

PSE ME LENDOVE AQ SHUME
KUR TE DASHUROVA MARREZISHT
VALLE KU GABOVA I MJERI
QE M,E BERE ME GISHT

NESE JE E VETMUAR
QENDRO NE KUJTIME
SEPSE ATY AFER
E NDJEN ZEMREN TI

NESE TE KAM DASHUR
SI DY SYTE E BALLIT
KTHEJU ZEMRES TIME
MOS MERR RRUGE TE DJALLIT

Droga kushton shtrenjet
qmimin nuk ia dij, nëse
më trradhton do filloj
të pijë.

Do të behem Zogë ti
s'do të me njohesh
do te vij ne dasmen tende
kur ti te martohesh
do ti bij daulles per
lumturine tuaj e une
e mjera gjithmone
do te vuaj..!!!

Hekuri ndrryshket
Lulja vyshket
gj'do gje tretet
por dashuria e pare
ne ZEMER mbetet

Ti je zjarr e une
e une jam prush
ne te dy s'mund
t'na ndaje askush!!

Sa te bukura jane
ditet e rinise askush
s'mendon tjeter
perveq DASHURIS>>!!

S'ka lule pa zambak
s'ka zemer pa gjak,
s'ka dimer pa stuhi,
s'ka rini pa dashuri

Hekuri eshte metal
qe kure nxehet lakohet
Dashuria eshte simbol
qe kurre s'harrohet

Te dua me don,
nje shtyll na pengon
na ndan perjete
vetem vdekja dhe
varri i shkrete!>>

Sa lule qelin mbi dhe
te gjitha do te thahen
por dy zemrat tona
kurre s'do te ndahen!!

Sikur dy + tri
qe bejne pese
nese eshte nevoja
per ty do te vdes>>>

Mos ma ofro lulen qe ti marr
ere, por ofroma buzen
qe ta puthe njehere...!!

Me fal qe nuk dija
te shkruaj kujtime
por ti gjithmone je
ne Zemren timeeee>>>

Nese une kam vdeke
e ti je gjalle kujtimet
e mija perqafoj me malle!!

Dhe pse jemi large,
me disa kilometra
dashurine tone po e shprehim
me letra!!!!.....

Ne detin e qete kishte
rene nje flete ne te shkruan
Te DUA PER JETE!!!!

Me nje plage ne Zemer
me nje lote ne sy,
po i mbyll kujtimet
qe pata per TY!!!!!!

SYTË E TU-ASPIRIN
GOJA JOTE-AMPICILIN
DUART E TUA-ANDOLL
ZËRI YT I ËMBËL-SIRUP PËR KOLL
DESHA ME TË TREGUA
SE JE ILAQ PËR MUA

SHPIRTI IM ME RRËNJË
PËR TY ËSHTË KAPUR
CDOHERË NË ZEMRËN TIME
DYERT I KE HAPUR

AH JETË,AH JETË
ASGJË S'KA TË VËRTETË
KUSH CKA DËSHIRON
DËSHIRËN S'JA PLOTËSON

AH UNE I MJERI
SHUM VUAJTJE PO HJEK
VAJZEN QE E DO ZEMRA
NUK MUNDEM AS TA PREK

URIME DHE SHUM FAT
NE JETEN E RE,
GEZOHU TI SE MUA
ME MBULUAN ME DHE

KUR JAM I VETMUAR
VEQ NE TY MENDOJ
S'DI A KAM TE DREJTE
APO PO GABOJ

SIKUR RRJEDHE LUMI
MUA ME RRJEDHIN LOT
PSE NA U NDANE ZEMRAT
NUK PO E KUPTOJ DOT

KUR ISHA ME TY
NDJEHESHA I GEZUAR
VONE E KUPTOVA SE TJETER
PASKE DASHURUAR

DUA SONTA TE SHOH ENDERR
DHE TE THERRAS NE EMER
SE PER MUA NE KETE BOTE
TIII JE E VETMJA FEMER

ATE DITE KUR MBI TRUPIN TIM
TE FILLOJ MBULIMI ME DHE
ME ZEMER TE LUTEM MOS ME QAJ
POR FILLOJE NJE JETE TE RE

QKA TE SHKRUAJ
KUR SKAM ME FJALE
NUK KAM AS ZEMER
SE GJITHA TI KAM FALE

TREGOJU TE GJITHEVE
SI ESHTE E VERETETA
THUAJU SE PER TY
MUA ME SHKOJ JETA

MBLEDHI GJITHA SHOQET
DHE ME QAJ ME LOT
SE SI UNE E DASHUR
S GJEN ASKUN NE BOTE

NESE ME MBULOHET
TRUPI IM ME GJAK,
KUPTO SE PER TY JETA
S'ME DHIMBET ASPAK

EDHE PSE STE KAM ME
PRAP NUK PO BEJ GJUM
KUR PO ME KUJTOHET
SE TE DESHTA SHUME

N'MESIN E DY VARREVE
NJE LULE QENDRON
DASHURINE TONE
AJO SIMBOLIZON

ERDHI DITA TE NDAHEMI
FJALE E FUNDIT E VESHTIRE
JO NUK KAM ZEMER E DASHUR
ME TE THENE LAMTUMIRE

Ndegjoj keto fjale
ne zemer s'mund ti mbaj
po ta shpreh nje dashuri
qe ne zemer per ty e mbaj

Per mua lot nuk ka
seune me kenge vajtoj
vajin e mbaj ne zemer
por ndarjen se harroj

Do ti kthej prap lotet qe i derdha
dhe do ti mbylli keta sy
se nuk e paske merituar
qe te qaj une per ty .

Per mua u shua qdo gje
per ty mbeta njeri i huaj,
tjetri po te pret ne dere
ti po feston e une po vuaj

Me premtime mos me mashtro
eja te une nese me do
te dua shume dhe po te pres
ne preherin tend dua te vdes

FALJA NJE LOT SHPRESES
KUJTIMIT QE MBAN
FALJA NJE LOT NDARJES
DHE ZEMRES QE PO QAN

VUAJTJEN PER TY
NDOSHTA DO TA NDALE
POR TRADHETINE E BERE
KURR NUK DO TA FALE

NESE ASKUND STE GJEJ
PAS KERKIMIT ME MUND
DO TE NXJERR REVOLEN
JETES DO TI JAP FUND

ZEMRA IME E PASTER
A PO TE MUNGON
VALLE TE TJETRI JETEN
SI PO E KALON

PSE O PERENDI
STE ERDH KEQ PER MUA
PSE PER FATIN TIM
ASKUSH SU MENDUA

NESE PER TY JETEN
NE RINI KAM DHENE,
AMANET NJEREN DORE
MBI DHE ME MA LENE,
KUR T'ME VISH TE VARRI
TE LUTEM MOS QAJ,
POR KAPE DOREN TIME
NE SHTRENGIM E MBAJ,

TE DESHTA NE HESHTJA
E KURR NUK TE TREGOVA
E MBAJTA FSHEHTESI
REND ZEMREN E LENDOVA...

Deri me tani 79232 visitors (251526 hits) Vizitor
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=