WwW.Extra-Ks.de.TL
Ky Web ėshtė Enkas pėr POEZI - Vetvrasja
 

Home
SERIALI~J.e hidhur
Poezi vajtuese
Poezi dashurie
Mos e kerkoni
Për ty.........
Vetvrasja
Degjo kete
Te ndjej.......
Sipas nenit 47
Vdekja.......
Komplet per mu
Kur jam pranë teje
Mall..........
Jetta........
Një leter....
E çmendur
Lamtumire
Ishim Pak te Ri
Dashuri e hidhur
Dashuria e humbur
Dua...........
Edhe 1000 vjet
Edhe ne vdeksha
TI DHE VETEM TI
E REND ESHTE VETMIA
SHKO SA ME LARG
DUKE TE PRIT TY
KERKOJ
ME NUK DO TE DERDH LOT
MOS MA SHKATRRO JETEN
TI!!!!
Dashuria jonë
Per ty Zemer
Përse.
NJE TREGIM
KARVANI I DASMES
JE LAR
VETMIA
Dashuria
OUR TIME WILL COME PER TY
LOT MALLI
Degjoj.
PERJETESISHT....
Ka zili
Puthjet.
~=Poezia PER TY=~
Anila Mimani
===========
FOTO DASHURIE
Foto për MsN
Forumi
Chat
Poezi nga derguesit.
Poezi-te-shkurta
Poezi qesharak
Xhelozia

    Vetvrasja

 

Sot të gjithë janë mbledhur
Por nuk është ditë gëzimi
T'gjithë janë te përlotur
Për t'më quar tek Varri.

Sikur t'kisha mundesin
Edhe t'ju tregoja
Se pa timën dashuri
Nuk munda te jetoja.

Mjaft më oj Nënë
Mos ma laj trupin me lot
Me dëshir time vendosa
T'ja jap fundin jetës së kot.

Me një cop letër ta sqarova
Dhe një Amanet Nënë ta kërkova
Dashurin time ta lajmëroni
Dhe për vdekjën time ta ngushlloni.

Ju lutem Nënë atë mos e mallkoni
Nuk është ajo që jetën time morri
Isha vet fajtor, dhe Zotin e luta
Vdekjën ja kerkova, se jetën sun e ballafaqoja.

Tash dalngadal më mbuloni me dheh
Dhe e di se më kthim mbrapa s'ka me gjet
Oj Nënë të lutem mos më qaj
Se në tjetrën botë lumturin do ta gjaj.

Dheu e shtrengon fort trupin tim
Dhe ja fali këtë pikëllim
Zemra ime nuk mund më të rrah
Dhe ndjehem më mirë sepse dhimbje më s'ka.


Oj Nënë falma këtë gabim
Por vetvrasja ma dha Lirinë
Ajo ishte gjëja që frymën ma ndali
Sepse Jeta vetëm pikëllim më fali.


Kam arritur në kët vend me lule
Dhe gjithmonë do ta pres dashurinë time
Ajo do të martohet dhe do ta harron emrin tim
Mirepo unë do ta pres që ta takoj në qiellin tim.


Atëher do t'i them: "Për ty O Shpirt Jetës i dhash Fund

Isha shumë i ri dhe të doja shumë Nuk pendohem

aspak që këtë ta dhurova Sepse shumë të kërkova dhe

më në fund e kuptova.

Deri me tani 79232 visitors (251521 hits) Vizitor
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=