WwW.Extra-Ks.de.TL
Ky Web ėshtė Enkas pėr POEZI - Kur jam pranë teje
 

Home
SERIALI~J.e hidhur
Poezi vajtuese
Poezi dashurie
Mos e kerkoni
Për ty.........
Vetvrasja
Degjo kete
Te ndjej.......
Sipas nenit 47
Vdekja.......
Komplet per mu
Kur jam pranë teje
Mall..........
Jetta........
Një leter....
E çmendur
Lamtumire
Ishim Pak te Ri
Dashuri e hidhur
Dashuria e humbur
Dua...........
Edhe 1000 vjet
Edhe ne vdeksha
TI DHE VETEM TI
E REND ESHTE VETMIA
SHKO SA ME LARG
DUKE TE PRIT TY
KERKOJ
ME NUK DO TE DERDH LOT
MOS MA SHKATRRO JETEN
TI!!!!
Dashuria jonë
Per ty Zemer
Përse.
NJE TREGIM
KARVANI I DASMES
JE LAR
VETMIA
Dashuria
OUR TIME WILL COME PER TY
LOT MALLI
Degjoj.
PERJETESISHT....
Ka zili
Puthjet.
~=Poezia PER TY=~
Anila Mimani
===========
FOTO DASHURIE
Foto për MsN
Forumi
Chat
Poezi nga derguesit.
Poezi-te-shkurta
Poezi qesharak
Xhelozia

Kur jam pranë teje!!!!

 

Kur me falë shikimin,,
dhe levize atë vetull,
shpirti zjarr me ndezet,
si vullkani i fjetur!

Kur më falë buzëqeshjen,
dhe ikë me nxitim,
zemra flakë me ndezet,
me t`marr n`perqafim....

Kur ulë kokën poshtë,
dhe fshehtas m`shikon,
më ndezë flakë të tëren,
më djegë, më përvlon.....

Pranë meje kur ecë,
dhe bënë se s`më shef,
copë më bëhet zemra,
pseeee behesh se s`m`njef

N`telefon kur m`therret,
dhe zërin ta ndiej,
humbi krejt e tëra,
vetes vend si gjëj....

E kur te kam pranë,
dhe prekë lekuren tende,
si besoj dotë vetes,
them mos jam në ëndërr!!!!!

Ta dish qe per ty vuaj
ta dish qe per tu shkruaj
ta dish qe per ty jetoj
ta dish se kete nat ty ta dhuroj
ta dish se vetem ty te kam
ta dish se sa eshte jeta vetem e jotja jam

Kam nje plag qe ne zemer e mbaj
vetem ti je ilaqi i saj
nga jeta kurr ty s'mund te largoj
sepse vetem ty te dua
dhe vetem per ty dua te jetoj,,,,

Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze HANE
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 orë pa MuA!


Deri me tani 79232 visitors (251554 hits) Vizitor
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=